Atrakcje turystyczne
Muzeum Rybołówstwa

Muzeum Rybołówstwa w Helu jest oddziałem Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Muzeum mieści się w przejętym przez państwo poewangelickim kościele świętych Piotra i Pawła z XV wieku. Budynek muzeum usytuowany jest w samym centrum miasta, nieopodal portu.

Muzeum Obrony Wybrzeża

Muzeum Obrony Wybrzeża eksponuje swoje wystawy w obiektach dawnej niemieckiej baterii artylerii nadbrzeżnej „Schleswig Holstein” oraz na stanowisku nr 4 przedwojennej baterii im. Heliodora Laskowskiego. Jednym z obiektów jest wielokondygnacyjna wieża kierowania ogniem.

Fokarium im.Profesora Krzysztofa Skóry

Fokarium Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego będąc częścią naukowo-edukacyjnej placówki akademickiej wspomaga odtworzenie i ochronę fok szarych w rejonie południowego Bałtyku.

Promenada na Cyplu

Na południe od helskiego portu rybackiego znajdują się wysypane żwirem tarasy spacerowe. W okolicy zburzonej baterii Heliodora Laskowskiego przechodzą one w promenadę z tarasami widokowymi uniesionymi nad poziom wydm. Łączna długość promenady to 527 metrów.

Molo w Juracie

Molo w Juracie to drewniane molo o długości 320 metrów, znajdujące się na południowym wybrzeżu Juraty, od strony Zatoki Puckiej. Molo stanowi przedłużenie deptaku Międzymorze. W pogodne dni z łatwością można dostrzec wybrzeże Trójmiasta.

Molo w Jastarni

Molo w Jastarni o długości 120 metrów znajdujące się na południowym wybrzeżu Mierzei Helskiej w Jastarni na Zatoce Puckiej. Molo stanowi przedłużenie ulicy Stelmaszczyka, głównej arterii spacerowej miasta. Przez obiekt przebiega militarny szlak turystyczny północnych Kaszub.

Podróżuj wygodnie

Blisko ośrodka znajduje się stacja PKP Jurata, z której możesz pojechać pociągiem do Helu, a nawet Gdańska. Składy pociągów wyposażone są w wieszaki rowerowe.

Rowerowe wyzwania

Niezwykle malownicza trasa rowerowa Mierzei Helskiej była jedną z pierwszych tego typu w Polsce. Trasa biegnie od Helu przez cały półwysep do Władysławowa i dalej.

Park linowy

Park Linowy to super zabawa dla każdego. Nie ma limitu wiekowego. Zabawa w parku to niezapomniane wrażenia, adrenalina i wysiłek na świeżym powietrzu. Park linowy Ja-huu znajduje się na terenie ośrodka DPT PAN Jurata.

Odkrywaj mierzeje

Chcesz poznać więcej niezwykłych miejsc na Mierzei Helskiej? Szukasz dobrej restauracji lub chcesz wynająć sprzęt sportowy? Zajrzyj na Tripadvisor, gdzie znajdziesz to i wiele innych.